Ana Sayfa Hakkımızda Hizmetlerimiz Kalite Politikamız İnsan Kaynakları Referanslar S.S.S. İletişim ENGLISH

  Erişim Şebekeleri (LAN, WAN, WIRELESS)  

Müşterilerimizin LAN, WAN ve kablosuz ağ ihtiyaçlarının projelendirmesi, teçhizat seçimi, altyapı tasarımı; sistem kurulumu ve entegrasyon, sistem yönetim uygulamaları kurulumu ve bakım ve destek hizmetleri sunulmaktadır.

Yapılan anahtar teslimi projelerde, satış sonrası ve garanti süresince sunulan teknik destek servis vasıtası ile müşterilerimize her türlü destek ve bakım hizmetleri firmamızın uzman teknik kadrosu tarafından sağlanmaktadır.

LAN ( Yerel iletişim ağları )
Aynı veya yakın binalardaki iletişim altyapısına verilen genel addır. Özellikle işletmelerdeki bilgisayar sayılarının sürekli artması, grafik ara yüzlü programların ve IP telefon gibi uygulamaların yaygınlaşması ile birlikte Ethernet anahtarlardan beklentiler de arttı. Metrobil, yapısal kablolama, Hub/Switch/Firewall teçhizat seçimi ve ağ yönetim uygulamalarının (yük dengeleme ve izleme) proje, uygulama, entegrasyon, bakım ve destek hizmetlerini sunmaktadır.

WAN (geniş Alan Ağları)
İletişim seçeneklerinin artması ve altyapıların gelişmesi sonucu farklı yerlerde bulunan şirket yönetim merkezleri, üretim birimleri, depolama ve lojistik ağları, satış ve servis ofisleri; şube, bayi, iş ortakları arasında Geniş Alan Ağları kurulmaktadır. FR, Kiralık Hat, GSM, ISDN veya xDSL şebekeleri kullanılarak MPLS, Ağ Yedekleme (3G, ADSL) Internet erişimi, uygulama yönetimi gibi birçok maksatla ağlar kurulmaktadır. Metrobil; uygun iletişim altyapısı seçimi, tasarımı, kurulumu, entegrasyonu ve destek hizmetleri vermektedir.

Başlıca WAN Uygulama Alanları

1- Merkez -Şube Bağlantıları
2- Unified Communication (Ses/Veri Entegrasyonu)
3- Kurumsal İnternet Bağlantıları
4- VPN/IPSec Bağlantıları

WIRELESS (Kablosuz)
Herhangi bir karasal bağlantıya ihtiyaç duymadan; yüksek hızda veri, ses ve görüntü iletişimine imkan sağlayan kablosuz ağ teknolojileri ile farklı yerlerde bulunan kullanıcıları ve kullanıcı gruplarını entegre etmede en etkili çözümdür.

Gelişen Kablosuz Ağ teknolojileri; indoor/outdoor, kurum içi veya genel kullanıcılara kablo sınırlaması olmadan gerekli kaynaklara erişimi sağlamaktadır.

Görüşü olmayan yerlerde bile lazer veya radyolink teknikleri ile 2Mbps dan başlayan hızlarla kablosuz ağlar oluşturulabilmektedir.

Yapısal Kablolama ve Altyapı Hizmetleri
Erişim şebekelerinin performansı, yapısal kablolama standardlarına bağlıdır. Ağ trafiğine uygun olacak şekilde ölçeklenebilirliği, altyapı değişikliğiklerini kolaylaştıracak mobiliteyi ve erişim sorunlarını ortadan kaldıracak yüksek performanslı teçhizat seçimi ile yapısal kablolama erişim performansı sağlanmaktadır.

Metrobil, sistem integratör kimliğinin bir parçası olarak yapısal kablolama çözümlerinde tasarım ve mühendislik hizmetleri ile beklentilerinizin tam karşılığını vermektedir. Metrobil, tüm aktif ve pasif elemanları ile birlikte fiber optik, Cat5/Cat6/Cat7 UTP/FTP/STP, Cat3/Cat5/Cat6 telefon ve alçak gerilim kablolamaları yapmaktadır.

Başıca Yapısal Kablolama Hizmetleri :
Data kablolama (Fiber Optik, UTP)
Sistem odası tasarım ve yüksek döşeme düzenlemesi
Kabinet düzenleme hizmetleri
Kablolama Performans Ölçüm ve Test hizmetleri

Uzaktan Erişim Çözümleri
Uzaktan Erişim Hizmetleri (RAS), ağda bulunan cihazlara veya bilgilere ağ üzerinden ve uzaktan erişimi mümkün kılan yazılımların ve donanımların bir kombinasyonunu ifade eder.Bir RAS sunucu çoklu iletişim kanallarını çift yönlü (bir çok kullanıcının tek kaynağa bağlanması veya bir kullanıcının birden çok kaynağa bağlanması) olarak sunan özel bir bilgisayardır. Bu modellerin her ikisi de yaygın olarak kullanılmaktadır. Hem fiziksel hem de sanal kaynaklar bir RAS sunucu üzerinden kullanıma açılabilir.
Ağ kaynaklarına uzaktan ve güvenli olarak erişim en eönemli ihtiyaçlardan biri halne geldi. Bu maksatla iş tanımlarına ve kullanılan uzaktan erişim teknolojilerine göre birçok çözüm sunulmaktadır:

Bu maksatla VPN (Sanal Özel Ağ) kurulmaktadır. VPN, internet gibi herkese açık bir ağda; özel protokoller ve şifreleme teknikleri kullanarak, güvenli bir ortamda (tünelde) özel veri akarımını sağlamaktadır. Böylece, iki nokta arasında özel devre tahsis edilmesine gerek olmadan, genel ağlar üzerinden ve düşük bir maliyet ile bilgi paylaşımı sağlanmaktadır.


  Hakkımızda I Hizmetlerimiz I İnsan Kaynakları I Referanslar I S.S.S. I İletişim